MEB, Azra Kohen'e psikoloji alanında meslek tanıtımı yaptırdı

Milli Eğitim Bakanlığı, psikoloji olmadığı iddia edilen Fi, Çi, Pi kitaplarının yazarı Azra Kohen'e psikoloji alanında meslek tanıttırdı.03-05-2020 16:50

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TV'de mesleki tanıtım bölümünde Radyo, Televizyon, Sinema ve Psikoloji Meslek Tanıtımı bölümünde psikolog olmadığı iddia edilen Arzu Kohen görev yaptı. Olayın ardından sosyal medyada birçok kişi tepki gösterdi. Özellikle psikologlar ve rehberlik öğretmenleri bu konuda birçok paylaşımda bulundu.

Televizyonlarda katıldığı yayınlarda sürekli psikolog unvanını kullanan Kohen'in bir süre önce psikolog olup olmadığı tartışılmıştı. Ardından açıklama yapan Kohen uygulamalı psikoloji eğitimi aldığını ama klinik psikolog olduğunu söylemişti.

MEB DİKKAT ETMELİ

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz Özat yaptığı açıklamada, "Eba da Psikoloji mezun olmayan birisinin psikolog ünvanı ile Pdr hizmetine dönük paylaşım yapması görev alanımız nedeniyle bizi de ilgilendirmektedir. Türk pdr der olarak gerekli resmi bildirim yapılacaktır. Ünvan sahteciliğine en önce MEB dikkat etmelidir" dedi.