Maske takmadan nikah kıyan AKP'li belediye başkanı koronavirüse yakalandı

Maskesiz nikah kıyan AKP'li Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, koronavirüse yakalandığını duyurdu.20-10-2020 12:45

Konya'nın Ilgın ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalandığını duyurdu. Ertaş'ın dün muhtarlar günü programına katıldığı ve 2 gün önce katıldığı bir nikah töreninde maske takmadığı ortaya çıktı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ertaş “Eklem ağrıları şikâyetiyle Ilgın Devlet Hastanesine başvurdum. Burada yapılan (Covid-19) test sonucum pozitif çıkmıştır. Sağlık durumum gayet iyi durumdadır. Çevreme zararım olmaması adına 14 gün süreyle karantinada olup kendimi izole edeceğim. Dualarınızı beklerim” dedi.

MASKE TAKMADAN NİKAH KIYMIŞ

Ertaş'ın dün, Ilgın Kaymakamı Aytekin Yılmaz, protokol üyeleri ve ilçe muhtarlarıyla birlikte gerçekleştirilen muhtarlar günü programına katıldığı öğrenildi. 

Öte yandan Ertaş'ın 2 gün önce katıldığı bir nikah töreninde ise damat ve gelin ile birlikte maske takmadığı ortaya çıktı. Nikah törenine ait fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Ertaş, şu notu düştü; “Değerli dava arkadaşlarım Mariye Başkanımız ve İbrahim bey’in oğlu Ramazan Semih Teke kardeşimizin nikah akitlerini gerçekleştirdik. Çiftimize ve ailelerimize sağlıklı huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum. Rabbim hayırlı eylesin inşallah.”