Marmara Adası'ndaki yangınla ilgili iki kişi tutuklandı

Balıkesir'deki Marmara Adası’nda 80 hektar alanda etkili olan ve birkaç ev ile onlarca hayvanın ölümüne neden olan orman yangınına ilişkin 2 kişi tutuklandı.15-08-2019 13:49

Marmara Adası’nda 80 hektar alanda etkili olan ve birkaç ev ile onlarca hayvanın ölümüne neden olan orman yangınına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki kişi tutuklandı.

Balıkesir’in Marmara ilçesi Mestanağa bölgesindeki ormanlık alanda, 12 Ağustos saat 14.00 sıralarında başlayan yangın yaklaşık 10 saat sonra kontrol altına alınmıştı. 80 hektar alanda etkili olduğu bildirilen yangında en az üç ev yanarken, 100 civarında hayvan da yaşamını yitirmişti. Yangından etkilenen 30 kişi de hastanelere kaldırılmıştı.

GÖZALTINA ALINAN İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Orman yangınıyla ilgili başlatılan soruşturmada iki kişi gözaltına alındı. Önceki gün evinin bahçesinde temizlik yaparken, biriktirdiği otları yaktığı ve yangının bu nedenle çıktığı iddiasıyla Hüseyin T.’nin gözaltına alındığı aktarıldı. Hüseyin T.’nin emniyetteki ifadesi sürerken, polis görgü tanıklarının da ifadesine başvurdu.

İfadelerin ardından Marmara İlçe Emiyet Müdürlüğü ekipleri, Hüseyin T.’nin oğlu olduğu belirtilen Orkun T.’yi de gözaltına aldı. İki kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hüseyin ve Orkun T. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. (DHA)