Market işçilerinden kasa kilitleme eylemi

Uyum ve Real Direnişçileri Marmara Park AVM’de Media Markt mağazasında ve Beylikdüzü 5 M Migros’ta kasa kilitleme eylemi gerçekleştirerek boykot çağrısı yaptı.27-07-2018 15:37

Real ve Uyum Direnişçileri Marmara Park AVM de Media Markt Mağazasında ve Beylikdüzü 5 M Migros’ta kasa kilitleme eylemi gerçekleştirdi. Nakliyat-İş Sendikası Genel başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticilerinin de katıldığı işçilerin kasa kilitleme eylemi sırasında mağazaların kasa bölümünde uzun kuyruklar oluştu.

'BAKİYE YETERSİZ'

Marmara Park AVM’deki Media Markt’a, ardından da Beylikdüzü 5M Migros’a giden işçiler ve sendika yöneticileri, mağazalardan binlerce liralık alışveriş yapıp kasalardan geçirdikten sonra, “işten atıldık, haklarımız gasp edildi, ödeyecek paramız yok” diyerek ürünleri almayacaklarını söyledi. Bazı işçilerse boş kredi kartlarını alışveriş için verdikten sonra ‘bakiye yetersiz’ uyarısı alınca işverenin kendilerini işten attığını ve tazminat da dahil olmak üzere yasal haklarını gasp ettiğini, alışveriş yapacak paralarının olmadığını söyledi.

Marmara Park AVM, Media Markt ve Beylikdüzü 5M Migros’ta yapılan Kasa Kilitleme eylemlerinden sonra Beylikdüzü Metrobüs durağına gelen işçiler burada pankartlarını açarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİYORUZ

Basın açıklamasında konuşan Nakliyat – İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Media Markt ve Migroslarda işçiler haklarını alana kadar ‘Kasa kilitleme’ eylemlerinin devam edeceğini vurguladı.

Küçükosmanoğlu, “Migros, Makro Metro, Media Markt; Uyum ve Real işçilerinin halklarından sorumludur. Nakliyat-İş de sınıf sendikacılığı gereği sorumluluğunu yerine getiriyor. Mücadeleye sahip çıkıyor sahip çıkmaya da devam edecek” dedi.

HAKLARIMIZI GASP ETTİRMEYECEĞİZ 

Basın açıklamasında konuşan Real Market Direnişçileri, “Haklarımız için mücadele ederken aynı zamanda Sarı sendikacılığa karşıda mücadele ediyoruz. Çünkü haklarımız gasp edilirken Sarı Tez Koop-İş sendikası ses çıkartmamış işverenle birlikte davranmıştır” dedi.

Uyum market işçileri adına konuşan işçi ise: “Eylemlerimiz Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde devam edecek. Haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz,

İŞÇİLERDEN BOYKOT ÇAĞRISI: ZULME ORTAL OLMAYIN 

Beylikdüzü metrobüs durağında yapılan basın açıklamasında konuşma yapan Real ve Uyum market işçileri, Gazete Fersude'nin haberine göre “Metro, Media Markt, Migros ve Makrolardan alışveriş yapmayın zulme ortak olmayın” diyerek boykot çağrısı yaptı.