Mardin kırsalında elektrik kesintileri sürüyor: Jandarma korumasında trafoyu söktüler!

DEDAŞ ekiplerine engel olmak isteyen mahalle halkı, jandarma tarafından engellendi. Jandarma ile mahalle sakinleri arasında arbede yaşandı. Bu esnada DEDAŞ bölgede onlarca elektrik trafosunu yerinden sökerek götürdü.17-07-2020 17:44

Yeşilli’ye bağlı kırsal mahallelerde sabah saatlerinde İlçe Jandarma Karakolu’na çağrılan çiftçilerin karakolda alıkonulduğu öne sürülürken, DEDAŞ ekipleri de mahallelerdeki elektrik trafolarını yerinden söktü.

Mardin’in Derik, Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerine 14 Mayıs’tan bu yana Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından gerçekleştirilen elektrik kesintilerine tepkiler devam ederken, Yeşilli ilçesinde de kesintilere başlandı. 

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Yeşilli’ye bağlı Ovaköy (Bikêr) ve Kütüklü (Kurûman) kırsal mahallelerinde sabah saatlerinde Yeşilli İlçe Jandarma Karakolu tarafından “ifadeniz var” denilerek çağrılan 20 çiftçi karakola gitti. Burada ifadeleri olmadığını öğrenen çiftçiler, karakolda alıkonulurken bu esnada DEDAŞ ekipleri de mahallelerde çiftçilerin kendi imkanlarıyla satın aldıkları elektrik trafolarını yerinden söktü.
 
TRAFOLAR SÖKÜLDÜ

DEDAŞ ekiplerine engel olmak isteyen mahalle halkı, jandarma tarafından engellendi. Jandarma ile mahalle sakinleri arasında arbede yaşandı. Bu esnada DEDAŞ bölgede onlarca elektrik trafosunu yerinden sökerek götürdü.