Maradona’nın hayatını anlatan belgeselin yeni fragmanı yayınlandı

Futbol efsanelerinden Diego Armando Maradona’nın hayatını anlatan belgeselden yeni bir fragman yayınlandı.14-06-2019 17:35

Futbol efsanelerinden Maradona’nın hayatını anlatan belgesel "Diego Maradona"dan yeni bir fragman yayımlandı.

İleri Hatırlatıyor

Amy (2015) ve Senna (2010) belgesellerinin yönetmeni Asif Kapadia’nın kamera arkasına geçtiği yapım, Maradona’nın daha önce görülmemiş görüntülerini içeriyor.

The Independent’a konuşan Kapadia, bu görüntülerin yarısını Buenos Aires’te Diego Maradona’nın eski eşi Claudia’nın evindeki bir sandıkta bulduğunu söyledi.

Bu görüntülere 30 yıldır el sürülmemiş olduğunu belirten Kapadia, “Filmler parçalanmak üzereydi. Claudia’ya dedim ki, bizimle anlaşma yapmak istemezsen bu görüntüler sonsuza kadar yok olacak. Bunları dijital ortama aktarmama izin ver. Sana dijital dosya olarak geri veririz. Uzun zaman sonra görüntüleri kullanmak için anlaşmaya varabildik. Yani görüntülerin çoğu buradan geldi” diye konuştu.

Film, Maradona’nın 1984’te Barcelona’dan Napoli’ye transferinin ardından gelen döneme odaklanıyor.

İkisi de genç yaşta hayatını kaybeden dünyaca ünlü müzisyen Amy Winehouse ve Formula 1 efsanesi Ayrton Senna’nın hayatlarını konu alan belgeselleriyle tanınan ve Amy belgeseliyle En İyi Belgesel Oscar’ını kazanan Asif Kapadia, yaşlanmalarının ardından dahilere ne olduğunu anlamak istediğini söyledi. Kapadia, “Diego Maradona gecekondu mahallesinden çıkan eğitimsiz bir çocukken dünya çapında şöhrete kavuşan, büyük paralar kazanan ve tanrı gibi karşılanan ve bunların hepsi büyülü sol ayağı nedeniyle olan bir kişi” dedi.

Film yurt dışında 14 Haziran’da vizyona giriyor.