Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması: Ankara rozetsiz yönetilmelidir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı anılan Mansur Yavaş’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Yavaş, Ankara’nın sıradan bir kent olmadığını belirterek, “Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir" dedi.12-11-2018 14:17

İleri Haber

CHP tarafından 2014'te Ankara Büyükşehir Belediyesi için Melih Gökçek'e karşı aday gösterilen Mansur Yavaş'ın ismi yaklaşan Mart 2019 yerel seçimleri dolayısıyla yeniden gündemde.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Adaylığı kabul etmesini çok isterim" dediği Yavaş, iddialara ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklama yaptı.

​"Ankara sıradan bir kent değil, ülkemizin başkentidir” diyen Yavaş, kentin partizanlıktan uzak bir yönetim anlayışıyla ‘rozetsiz’ yönetilmesi gerektiğini söyledi.

‘BAŞKENTE SİYASET GÖZLÜĞÜYLE BAKILMAZ’

“Ben aday olsam da olmasam da Ülkemize yakışır bir Başkent için ve 20 yılı aşkın tahribatın artık sona erdirilmesi için siyasi partilerin uzlaşıp bir araya gelmesi artık ihmal edilemez bir zorunluluktur. Başkente siyaset gözlüğü ile bakılamaz” diyen Yavaş’ın açıklaması şöyle:

“Adaylığım konusundaki teveccühün şahsıma değil Ankaralılara gösterildiğine inanıyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun derdi Ankara olanlara verilen değerin ifadesidir. Uzlaşı ve ortak akla dayalı günlük siyasi çekişmelerden uzak huzurlu bir Ankara yönetimi istenmektedir. Ankara sıradan bir kent değil, Ülkemizin Başkentidir. Ankara’yı, zamana ve zemine göre değişebilen politik ihtiraslara göre okumak; bu kente yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Gösterilen ilginin ideolojik taassuptan uzak durup Ankara’yı merkeze almamız olduğuna inanıyorum. Ben aday olsam da olmasam da Ülkemize yakışır bir Başkent için ve 20 yılı aşkın tahribatın artık sona erdirilmesi için siyasi partilerin uzlaşıp bir araya gelmesi artık ihmal edilemez bir zorunluluktur.

Başkente siyaset gözlüğü ile bakılamaz.”

‘ANKARA ROZETSİZ YÖNETİLMELİDİR’

“Ankara seçimine sadece parti gözüyle bakanlar 24 yıllık bir partizanlıktan ders almamış demektir. Aynısını yapmak istemenin izahı yoktur.

Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir.

Umarım ortak akıl ve uzlaşı ile bir aday tesbiti yapılıp Ankara layık olduğu değere kavuşur.”