Mansur Yavaş: ‘HDP’liler rehabilite edilmeli’ derken dilim sürçtü

Bu sabah katıldığı bir programda konuşan Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarına ilişkin açıklamalar yaptı. Yavaş, “Bana sahte senet verdiğini ispatladım ve o kişi ceza aldı. Kamuoyunda bilinen bir imajım var götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mıyım? Bu şahsı şikâyet eden benim” diye konuştu.20-03-2019 10:55

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, İsmail Küçükkaya’nın programında konuştu.

Yavaş’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Avukatlık işimiz vardı. Büyük şirketin avukatıyım bu arkadaş da o şirketin aracısı olarak girmiş. Avukatlık ücreti karşılığı şirketin bana ödemesi gereken bir para var. Bu arkadaş da Mansur Yavaş’a ödeyeceğim diyerek parayla kaçtı. Bana sahte senet verdiğini ben ispatladım ve o kişi ceza aldı. Ben neden o senedi sahte vereyim. Kamuoyunda bilinen bir imajım var götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mı? Bu şahsı şikâyet eden benim. Bu şahsın bilgisayarında müstehcen görüntüler var.”

“Bazı kanallar Mansur Yavaş’ın bilgisayarında müstehcen görüntüler var diye yayınlıyorlar. Ben bir şey diyemiyorum gerçekten. Herhalde rakibi zayıf buldular, bakanlar hepsi sıraya girdi. İki kişinin arasındaki yargılama kimi ilgilendirir bu kadar?”

“Önce yargısız infazı basında yaptılar, şimdi yargı kısmına geldi. Savcılık soruşturma başlatmadan onların verdiği dilekçe bazı basın organlarında konuşuluyor. Bunu bir yerden hatırlıyoruz değil mi? İş neye döndü biliyor musunuz? Tekzipimiz pinpon topu gibi geri dönüyor.”

‘ERDOĞAN EN AZINDAN BANA BİR SORSA’

“(Erdoğan’ın kayyum iması) Benimle ilgili açılmış hiçbir soruşturma yok. Erdoğan en azından bana bir sorsa. Basının bu şekilde iddialarda bulunması Allah’ın da gücüne gider.”

‘HDP’LİLER REHABİLİTE EDİLMELİ’ DERKEN DİLİM SÜRÇTÜ'

“(Hasip Kaplan’ın eleştirilerine) HDP’ye oy veren seçmene bu kadar yüklenmek yersiz. Bunlar yarın öbür gün başka bir partiye de oy verebilir diyorum. Ben 6 milyon Ankaralının oyuyla seçileceğim. Neden sizin oylarınızla seçileyim? HDP’ye oy veren seçmen yarın MHP’ye bile oy verebilir. Siz bunları vatan haini olarak gösteremezsiniz diyorum. ‘HDP’liler rehabilite edilmeli’ derken dilim sürçmüş olabilir.”

“Her biji Mansur’ diye duvarlara yazı yazanlardan Ankara adına hesap soracağım.”

“Altaylı’nın bence cep telefonu yok. Benim yargılattığım insan Fatih Altaylı’ya mesaj atıyor, bana soru sordurtuyor. Ayrıca duvarlara yazı yazdığı için zannedersiniz ki hepsi yan yana gelmiş ateş etmek için bekliyor ama ben hepsine yanıt verdim. “

“Son benim yaşadıklarıma bakarsanız. Dilekçe veriyorum, Ankara adliyesinde şahit olduğumuz, bizimle ilgili verilen dilekçelere bakıyorum, çok üzülüyorum. Bütün dünya bunu izliyor, bunun bize nasıl döneceğini biliyor musunuz? Yarın dövizin fırlaması, ekonomiye, yargıya hiç kimsenin güven duymaması."

‘SEÇİLSE BİLE ÇALIŞTIRMAYIZ DİYORLAR’

“Çekilme olmaz da şunu yapmaya çalışıyorlar, seçilse bile çalıştırmayız. Ama sokakta tamamen tersine döndü bu iş. Tehditler, baskılar bunların hepsinin tersine döneceğini düşünüyorum. Meydanlarda sadece ekonomi konuşuyorum. Ankara’yı nasıl zengin edeceğimi, ekonomik sorunların karşısına nasıl çıkacağımı.”

“Ankara’daki en büyük problem açlık, işsizlik, işten çıkarmalar. Biz bunları anlatıyoruz, diyorlar ki projesi yok. Bunu onlara gösterelim, 100. yılda 100 proje.”

“Artık çılgın projelerden Türkiye bıktı. Fuar alanını bir gün önce bitirmek. Turizmle ilgili istihdamlarım var. En büyük projem Ankara’da Kızılırmak suyu var. Gerede’den su akıttılar boşa çıkıyor. Su borusunun boşa gitmemesi için akıtılması gerekiyor. Biz bunu Gölbaşı Bala arasında 1000 kilometrekarelik bir alanda sulamada kullanacağız. Ankara’yı besler, Türkiye’yi besler.”