Mansur Yavaş: Baktım istifa etmiyorlar, markete dönüştüreceğim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye iştiraki olan Halk Ekmek’in yöneticilerine yapılan çağrılara rağmen istifa etmemeleri üzerine, iştiraki ‘Halk Market’e dönüştürme kararı aldı.11-08-2019 14:14

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) iştiraki olan Halk Ekmek’in yöneticileri ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın çağrılarına rağmen istifa etmedi. Bunun üzerine Yavaş, iştiraki ‘Halk Market’e dönüştürme kararı aldı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, "Başkan Yavaş kararını verdi: Ankara’ya da 'Halk Market'" başlıklı bugünkü köşesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Halk Market” kuracağını duyurdu.

Sarıkaya, Yavaş’ın ‘yeni yapılanma’ modelini şöyle aktardı:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile makamında sohbet ederken konuyu Halk Ekmek’e getirdi; yönetiminin ayrılmama direncini sürdürdüğünü belirtti. Buna karşı geliştirdiği yeni yapılanma modelini de şöyle anlattı:

“Halk Ekmek’tekiler baktım istifa etmiyorlar, ben de orayı Halk Market’e dönüştürme kararı aldım. Organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, konunun uzmanlarıyla konuştum. Ankara ekonomisini ayağa kaldırmak için bir anlamda kooperatifçiliği geliştireceğiz. Halk Ekmek büfelerini, kırsal kesimle işbirliği halinde, onların ürünlerinin satıldığı Halk Market zinciri yapabiliriz” dedi.