Manisa'da doktora yumruklu saldırı

Saldırıya uğrayan Dr. Çınar Özdemir başına iki darbe alırken, saldırgan Metin Ü. odada bulunan eşyaları da etrafa savurarak zarar verdi.08-09-2021 10:52

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, aile sağlığı merkezinde görevli doktor Çınar Özdemir, kendisine ilaç yazmadığını iddia eden Metin Ü. tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Doktor Özdemir'in odasında bulunan eşyalara da zarar veren saldırgan, polis tarafından gözaltına alındı.

Saldırı, dün saat 12.00 sıralarında Turgutlu 12 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Aile sağlığı merkezine gelen Metin Ü., iddiaya göre doktor Çınar Özdemir’den daha önceden aldığı ve belirli süreler ile verilen ilacı yazmasını talep etti. Metin Ü.'nün kullandığı ilaçları kontrol eden Özdemir, ilaç süresinin henüz dolmadığını, yazsa da alamayacağını söyledi.

Bunun üzerine tepki gösteren Metin Ü. ile doktor Özdemir arasında tartışma çıktı. Yaşanan gerginlik sırasında Metin Ü., Özdemir'e yumrukla saldırdı. Özdemir başına iki darbe alırken, Metin Ü. odada bulunan eşyaları da etrafa savurarak zarar verdi.

Saldırgan Metin Ü., sağlık merkezinde çalışan diğer personelin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Çevredekilerin durumu bildirmesinin ardından da aile sağlığı merkezine polis ekibi sevk edildi. Polis tarafından gözaltına alınan Metin Ü., Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde götürüldü. Özdemir’in ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. (DHA)