‘Manipülasyonları destekleyenler vatandaşlıktan çıkarılmalı’

AKP’li vekil Destici, "Türkiye'nin ABD karşısında dolar üzerinden maruz kaldığı bu ataklara sevinenler, ekonomi üzerinden maruz kaldığı manipülasyonlara destek çıkanlar vatandaşlıktan çıkarılmalıdır" dedi.15-08-2018 14:28

BBP lideri ve AKP Ankara Milletvekili Mustafa Destici, parti genel merkezinde gündeme dair konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarını tekrarladığı görülen Destici, ‘emperyalistlerin 15 Temmuz'da tankla, silahla yapılamayanları bu sefer ABD para birimi olan dolar ve ekonomik manipülasyonlarla yapmak istediklerini’ öne sürdü. Muhalefeti hedef gösteren Destici, "'Aynı gemide değiliz' diye mesaj paylaşanlar, dövizin her yukarı yönde hareketini sevinç çığlıkları içerisinde kutlayanlar, Türkiye'ye operasyon çekmeye kalkan devletleri elleri patlarcasına alkışlayanlar bu imtihanda sınıfta kalmışlardır" ifadelerini kullandı.

İleri Hatırlatıyor

'VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN’

"Dolar üzerinden yapılan spekülasyona alkış tutanlarla yüzleşme zamanı artık gelmiştir" şeklinde konuşan Destici, vekili olduğu AKP hükümetine seslenerek vatandaşlıktan çıkarılmalarını istedi.

Destici şunları söyledi:

"Şimdi diyoruz ki, Türkiye'nin ABD karşısında dolar üzerinden maruz kaldığı bu ataklara sevinenler, şakşakçılık yapanlar, Türkiye'nin ekonomi üzerinden maruz kaldığı manipülasyonlara destek çıkanlar, ülkemizin büyümesini, güçlenmesini ve bağımsızlığını hazmedemeyenler Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığından çıkarılmalıdır. Hangi ülkeyi destekliyorlarsa, hangi ülkenin maşası olmuşlarsa gitsinler o ülkenin vatandaşı olsunlar ve o ülkede yaşasınlar. Bakın bunu söylemek elbette ki bizim için de kolay değil ama gerçekten Türkiye artık vatan hainleri ile biliyorsunuz bir açıktan hainlik yapanlar var, bir de gizli kapaklı olarak bu tür kriz dönemlerini fırsat bilerek gerçek yüzünü gösterenler var. Dolayısıyla bunlar mutlaka ama mutlaka doğru tespit edilerek, iyi tespit edilerek halkın önüne konulmalı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığından çıkarılmalıdırlar."

'ABD BU OPERASYONUNDA BAŞARILI OLMAYACAKTIR'

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümetin yanında olduklarını söyleyen Destici, "Burada alınan kararları desteklediğimizi ve alınan tedbirlerin yanında durduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Şu anda zaten gördüğünüz üzere dolar 6'ların altında inmeye başlamıştır. Türkiye kararlı duruşunu devam ettirdiği sürece ABD bu operasyonunda başarılı olmayacaktır” diye konuştu. (DHA)