Manidar destek: 'Demokrasiye inanmıyoruz, oyumuz Erdoğan'a'

Tarikat ve İslamcı derneklerin peş peşe seçim desteğini açıkladığı AKP'ye, "Demokrasiye inanmıyoruz" diyen bir grup daha destek açıklaması yaptı.16-06-2018 16:52

Birçok selefi dernek tarafından “Beyanname” başlığıyla yapılan seçim açıklamasında Erdoğan ve AKP’ye destek vurgusu yapıldı. 

Gülen cemaatinin tasfiyesi sonrası tarikatlara, özellikle eğitim ve sağlık alanında devlette geniş örgütlenme alanı veren AKP’ye sunulan desteğin “16 senelik kazanımlarımızı heba etmemek için” sözleriyle ifade edilen kısmıysa dikkat çekti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Geçmişte dinimize yapılan düşmanlığı, vatanımıza yapılan ihaneti, halkımıza yapılan zulmü bir daha yaşamamak için. Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen ve Mısır gibi olmamak için. 16 senelik kazanımlarımızı heba etmemek için. Dahili, bölgesinde, İslam aleminde ve dünyada daha güçlü bir Türkiye temennisiyle, daha iyi huzurlu bir gelecek ve en iyiler, gelecekte daha iyi idarecileri hak edebilmek için. Bizler, Selefi Menhec Ehli Sünnet mensupları olarak, Cumhurbaşkanı’nı ve mevcut hükümeti emsallerinden daha liyakatli oldukları kanaatiyle, şu ana kadar yaptıklarını yapacaklarının teminatı gördüğümüzden desteklediğimizi kamuoyuna beyan ederiz”

14 derneğin imzasının olduğu beyanname, bu dernekler adına ‘Ebu Said Yarpuzlu’ takma adlı Mehmet Balcıoğlu imzasıyla yayımlandı.

‘DEMOKRASİYE KARŞIYIZ’

‘Ebu Said Yarpuzlu’ beyannameyle ilgili sonrasında Facebook hesabından yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer verdi: 

“Biz hiçbir zaman demokrasiyi tasvip etmedik. Onunla hiçbir zaman hayra ulaşacağımızı düşünmedik. Onunla şeriatın geleceği aklımızdan dahi geçmedi. Biz hiçbir zaman şeriatın geleceğini beklemedik zira gittiğine inanmadık.”