Mamak Belediyesi'nden AKP yöneticisine adrese teslim ihale!

Yalnızca iki firmanın teklif verdiği ve tekliflerden birinin geçerli sayıldığı ihale sonucunda belediye iştiraki olan Mabel Mamak Turizm İnşaat Çiçekçilik A.Ş. ve AKP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Osman Özdemir’le sözleşme imzalandı.18-08-2021 08:33

İleri Haber

Ankara’da Mamak ilçesinde AKP’li belediyenin Millet Kıraathanesi ihalesini alan Osman Özdemir’in AKP’li bir yönetici olduğu ortaya çıktı. CHP’li Ali Haydar Hakverdi, Meclis’e sunduğu önergede İçişleri Bakanı Soylu’ya “Konu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir soruşturma başlatılmış mıdır?” diye sordu.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, Ankara’nın AKP’li Mamak Belediyesi 4 Mayıs 2021 tarihinde Millet Kıraathanesi yapımı için ihaleye çıktı. “Muhtelif Mahallelerde Millet Kıraathanesi, Kütüphane Yapılması ve Kültürel Tesislerin Tadilat İnşaatı” açılan ihalede sekiz inşaat firması, ihale dokümanını satın aldı.

ADRESE TESLİM İHALE

Yalnızca iki firmanın teklif verdiği ve tekliflerden birinin geçerli sayıldığı ihale sonucunda belediye iştiraki olan Mabel Mamak Turizm İnşaat Çiçekçilik A.Ş. ve AKP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Osman Özdemir’le sözleşme imzalandı.

6 milyon 94 bin TL’lik sözleşme kapsamında Mamak’ta 9 farklı mahalleye Millet Kıraathanesi inşa edilecek.

‘BİRÇOK SKANDALA KONU OLDU’

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Ankara Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, göreve geldiği günden beri birçok skandala konu olmuş bir belediye başkanıdır. Kendi bölgesini unutarak, başka bölgelerde Mamaklıların parasını harcayan, belediye bütçesinden bakanlığın bahçe düzenlemesine kaynak ayıran, sosyal donatı alanlarını aksi yöndeki mahkeme kararlarına rağmen ticari alana çevirerek satan Köse, hukuk ve kanun tanımaz yönetim anlayışı ile belediye başkanlığı yapmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz aylarda AKP'li Mamak Belediye Meclis Üyesi Esra Yılmaz, ‘Yolsuzluk tespit ettim. Sizi akraba çetenizle baş başa bırakıyorum’ deyip istifa ederek bu yöndeki iddiaları doğrulamıştır” dedi.

‘SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?’

Hakverdi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede ise “Konu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir soruşturma başlatılmış mıdır?” diye sordu