Malatya'da halk taş ocağına karşı çıkıp yol kapattı

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Görgü Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerine kurulmak istenen Taş Ocağı’na karşı eylemlerine devam ediyor.20-09-2019 11:41

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Görgü Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerine kurulmak istenen Taş Ocağı’na karşı yol kapatma eylemi yaptı.

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, eylem yaparak yolu kapatan mahalleli, çalışmaların durdurulmasını istedi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, vatandaşların tarım ve hayvancılık yapamaz hale geldiklerini belirterek, "Taş ocağındaki patlamalar nedeniyle su kaynakları kayboluyor. Vatandaşların oturduğu evler deprem olmuş gibi çatlıyor. Bir kişi para kazansın diye burada yüzlerce insan yok sayılıyor" dedi.

Mahallenin girişinde toplanan vatandaşlar kurulmak istenen taş ocağına karşı çıkarak, basın açıklamasında bulundu. Mevcuttaki taş ocaklarının da kaldırılmasını isteyen mahalleliye, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve parti yöneticileri de destek verdi. Bölge halkı olarak taş ocaklarının hayatlarını olumsuz yönde etkilediğini dile getiren mahalleli, yine bölgede kurulacak çimento fabrikasının da aynı şekilde kendilerini mağdur edeceği iddiasında bulundu.