Makamda 'kısır partisi keyfi'

Kırıkkale’deki ilçe kaymakamlığında Türkyılmaz’ın eşi, 10 arkadaşıyla birlikte makam odasında ‘kısır günü’ düzenledi.10-09-2018 08:16

Kırıkkale'nin Yahşihan İlçesi Kaymakamlığı'nda kadınların öğle arası parti yaptığı ortaya çıktı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Osman Türkyılmaz'ın eşi Necibe Türkyılmaz makam odasında 11 arkadaşıyla bir araya geldi. Pastalı, kurabiyeli, kısır partisi sosyal medyada paylaşıldı. Necibe Türkyılmaz “Güzel sürprizlerinden dolayı arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” mesajını yazdı. Etkinliğe katılan Emine Dalan “Biz teşekkür ederiz, tekrar buluşalım” demeyi ihmal etmedi. Kısır partisi sırasında müdür Türkyılmaz'ın koltuğuna bir çocuğun oturduğu da görüldü.

MÜDÜR DE 'LİKE'LADI

Öte yandan makam odasında yapılan 'kısır günü partisi' fotoğrafını Osman Türkyılmaz'ın da beğenmesi dikkatlerden kaçmadı.

‘YA GEREKENİ YAPIN YA DA…’

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre bazı vatandaşlar makamda kadınlar matinesi düzenlenmesine tepki gösterdi. Sosyal medyada şu eleştiriler yapıldı: “Osman Türkyılmaz, kaymakamlıktaki makam odası babanızın çiftliğimi ki eşiniz Necibe Hanım ahbaplarını toplayıp kadın günü kısır partisi yapıyor. Buradan yetkilileri uyarıyorum ya gereğini yaparsınız ya da bu konuyu en üst merci nerdeyse oraya kadar taşırım bilesiniz.”

İLERİ’NİN NOTU: YAHŞİHAN SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI NEDİR?

Yahşihan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kırıkkale ili Yahşihan ilçesinde faaliyet gösteren, önceki adıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı bir sosyal yardımlaşma vakfıdır. Vakıf, Yahşihan Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir.