Mahmut Alınak tahliye edildi

Hakkında müebbet hapsi istenen ve bugün Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk defa hakim karşısına çıkan Alınak’ın yaşı ve tutuklu bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.13-05-2020 17:00

3 Şubat’ta 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla gözaltına alınan ve 17 Şubat’ta tutuklanan siyasetçi-yazar Mahmut Alınak, çıkarıldığı ilk mahkemede yaşı ile tutuklu bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

Daha önce 9 kez tutuklanan 18. dönem ve 19. dönem Halkın Emek Partisi (HEP) milletvekili Mahmut Alınak, 3 Şubat’ta 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla tutuklanmış ve 17 Şubat’ta Kars Sulh Ceza Mahkemesi tarafından TCK'nin 302. Maddesi'nde yer alan 'Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozmak' gerekçesiyle tutuklanmıştı.

TAHLİYE EDİLDİ

Hakkında müebbet hapsi istenen ve bugün Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk defa hakim karşısına çıkan Alınak’ın yaşı ve tutuklu bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.

Odatv’ye konuşan Mahmut Alınak’ın oğlu ve avukatı Bişer Alınak, “Yaşı, tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alındı tahliye edildi. Cezaevine gidiyoruz şu an” dedi.