Mahkumlar gardiyanı sarhoş edip kaçtı

Yüksek güvenlikli bir hapishanedeki iki mahkum, gardiyanı sarhoş ettikten sonra ‘daha fazla içki alıp geleceklerine’ söz vererek firar etti.03-04-2018 07:15

Kolombiya'nın başkenti Bogota'da yüksek güvenlikli bir hapishanede iki mahkum, gardiyanı sarhoş ettikten sonra daha fazla içki alıp geleceklerine söz vererek firar etti.

John Alejandro Gutiérrez Rincón ve Olmedo Vargas Padilla adlı mahkumların geri dönmemesi üzerine Cumartesi gününden beri polisler kaçak iki mahkumu arıyor.

EL YAPIMI LİKÖR İKRAM EDEREK SARHOŞ ETTİLER

Mahkumların sıkı kontrollerin gerçekleştirilmesine rağmen el yapımı likör üretmeyi başardığı, bu likörü gardiyana ikram ederek gardiyanın sarhoş olmasına yol açtıkları düşünülüyor.

Meslektaşları da söz konusu gardiyanın nefesinin alkol koktuğunu ancak alkol testine girmeyi reddettiğini söyledi.

Aynı zamanda diğer gardiyanlar verdikleri ifadede, mahkumların gardiyanı alkol alıp geri geleceklerine ikna ettiklerini belirtti.

Hapishane kapılarında herhangi bir zararın tespit edilememesi üzerine yetkililer gardiyanın iki mahkumun kaçmasına göz yumduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Hapishane müdürü Germán Ricaurte, Kolombiya'daki bir radyoya verdiği röportajında, bu durumu "profesyonelliğe ve meslek etiğine" aykırı bir durum olarak tanımladı.

İKİSİ DE FARC ÜYESİ

BBC Türkçe’nin haberine göre iki mahkumun da FARC (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri) üyesi olduğu kaydedildi.