Mahir Kılıç direnişi Ankara'ya taşıyor

Konak Direnişçisi Kılıç, protokole uyulmadığı gerekçesiyle direnişe devam edeceğini duyurdu.26-07-2018 09:24

İleri Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işlerine son verildiği için 183 gün açlık grevi yapan Konak Direnişçileri’nden Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi'yle imzaladığı işe dönüş protokolünün uygulanmaması nedeniyle CHP Genel Merkezi önünde açlık grevine başlayacak.

Konuyla ilgili İleri’ye konuşan Kılıç, gelinen noktada durumlarının hafife alındığını belirterek, direnişi CHP Genel Merkezi önüne taşıyacağını söyledi.

'EN UFAK BİR IŞIK GÖRMÜYORUM'

Kılıç, 73 gün önce imzalanan protokolün ardından ailesine bir üyenin daha katıldığını ve dolayısıyla sorumluluklarının arttığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Protokolün uygulanacağına dair en ufak bir ışık görmüyorum. Ama buradan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Yardımcısı Ali Hıdır Köseoğlu’na seslenmek istiyorum.

Belki beni oyaladığınızı ya da kandırdığınızı düşünebilirsiniz ancak sadece kendinizi kandırdığınızı zamanı geldiğinde öğreneceksiniz. Ben Akpınar’la konuştuğumda onu samimi sanmıştım. Şimdiyse yanıldığımı anlıyorum” 

O PROTOKOL

14 Mayıs'ta Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Ali Hıdır Köseoğlu, bazı kurumların temsilcileri ve Mahir Kılıç arasında imzalanan protokolde, Kılıç ve diğer direnişçilerin belediyede işe alınma başvurularının derhal işleme konulacağı belirtiliyor.