Maduro'dan çağrı: Biz de sokakta olacağız!

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ve ABD destekli Guaido, Obama'nın Venezuela'yı ulusal tehdit gören kararnamesini onaylamasının yıldönümü olan 9 Mart'ta halkı sokağa çağırdı.06-03-2019 09:05

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'nun ABD destekli muhalifleri sokağa davet etmesine aynı şekilde karşılık verdi ve cumartesi günü büyük gösteriler düzenleyeceklerini duyurdu.

Eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ölümünün 6'ncı yılı dolayısıyla başkent Caracas'ta düzenlenen etkinlikte konuşan Maduro, ABD eski Başkanı Barack Obama'nın 9 Mart 2015'te Venezuela'nın ABD için ulusal tehdit olarak görüldüğü kararnameyi imzalamasını hatırlattı.

'CUMARTESİ GÜNÜ SOKAKLARDA OLACAĞIZ'

Maduro, söz konusu olayı "Bolivarcı Anti Emperyalist Gün" olarak gördüklerini belirtti ve "Cumartesi günü sokaklarda olacağız" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Venezuelalı kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla cuma günü sokağa çıkmaya çağıran Maduro, ayrıca aynı gün önemli açıklamalar yapacağını söyledi.