Maduro talimat verdi: Venezuela, Amerikan Devletleri Örgütü'nden çekiliyor

Maduro talimat verdi: Venezuela, Amerikan Devletleri Örgütü'nden çekiliyor

Venezuela, Devlet Başkanı Nicolas Maduro talimatıyla Amerikan Devletleri Örgütü'nden çekiliyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütü'nden (OAS) derhal çekilmesi için talimat verdiğini açıkladı.

Maduro, Dışişleri Bakanı Delcy Rodriguez'in de işaret ettiği OAS üyeliğinden çekilme konusunda sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

'ERMPERYALİST MÜDAHALECİLİĞE KARŞI BÜYÜK BİR ADIM'

Dünya gazetesinin aktardığına göre, emperyalist müdahaleciliği boşa çıkarmak için büyük bir adım attığını belirten Maduro, "Devlet Başkanı olarak, anayasanın bana tanıdığı özel yetkilerimi kullanarak Venezuela'nın Amerikan Devletleri Örgütünden derhal çekilmesi talimatını verdim." ifadesini kullandı.

Maduro, "Venezuela'ya karşı uygulanan müdahaleci planın" boşa çıkarılması için dünya ve Amerika halklarından anlayış ve dayanışma beklediğini vurguladı.

DIŞİŞLERİ BAKANI RODRUIGUEZ AÇIKLAMIŞTI

Venezuela Dışişleri Bakanı Rodriguez de devlet televizyonuna konuyla ilgili açıklama yapmış ve Maduro'nun, bölge ülkeleri dışişleri bakanlarının Venezuela'daki siyasi krizi görüşmek üzere Caracas yönetiminin desteği olmadan bir araya gelmesi durumunda ülkesinin OAS'tan ayrılması için çalışmalara başlanması talimatı verdiğini aktarmıştı.