Madonna'nın Franklin Anması Kendine Övgüye Dönüştü

Madonna'nın MTV Video Müzik Ödülleri'nde Aretha Franklin'i anmak için yaptığı konuşma 'kendine övgü'ye dönüşünce tepki çekti.21-08-2018 20:51

Dün gece düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri'nde Madonna'nın geçen hafta yaşamını yitiren Aretha Franklin’le ilgili 5 dakikadan uzun süren konuşmasında "soul müziğin kraliçesi" yerine kendisini anlatması tepki çekti.

ANMA KONUŞMASINDA KENDİ KARİYERİNİ ANLATTI

Franklin'i anmak üzere yaptığı konuşmasına başlarken, kariyerine Aretha Franklin'in "(You Make Me Feel Like) A Natural Woman" şarkısını söyleyerek başladığını anlatan Madonna, "iki büyük Fransız prodüktöre" şarkıyı söylediğini ama hiçbirinin kendisini ciddiye almadığını söyledi: "Neden alsınlardı ki? Beyaz bir kız gelip tüm zamanların en büyük soul şarkıcısının bir parçasını söylüyor."

'BULUNDUĞUM YERE GELMEMİ SAĞLAYAN FRANKLIN'DİR'

Madonna konuşmasının devamında ise prodüktörlerin kendisini haftalarca aramadığını ama kendisini Paris'e götürüp bir yıldız yapmak istediklerini anlattı:

"Sonrası malum. Muhtemelen size bu hikâyeyi neden anlattığımı düşünüyorsunuz. Burada bir bağlantı var. Çünkü bunların hiçbiri Soul Kraliçesi olmadan mümkün olamazdı. Bugün bulunduğum yere gelmemi sağlayan odur ve buradaki pek çok kişiyi de etkilediğini biliyorum. Hepimize güç verdiğin için sana teşekkür ediyorum. S-A-Y-G-I. Kraliçe çok yaşa."