Maçoğlu'nun eşi ve kızının da koronavirüs testi pozitif çıktı

Koronavirüs tedavisi gören Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu taburcu edilirken, eşi ve kızının da testi pozitif çıktı.28-06-2020 08:42

Koronavirüs tedavisi gören Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu taburcu oldu. Maçoğlu'nun eşi ve kızının da testi pozitif çıktı. 

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 22 Haziran'da Erzincan'dan Dersim'e döndükten sonra yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan test sonucu Maçoğlu'nda koronavirüs tespit edildi.

Maçoğlu, dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Maçoğlu'nun taburcu olmasına ilişkin hastaneden yapılan yazılı açıklamada, "22 Haziran günü hastanemize başvuran Tunceli Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu hastanemizde Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda (tedavisini) tamamlamış olup, tedavisinin devamını evinde sürdürecektir. Şikayetlerinde gerileme olan hastamızın takipleri hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Maçoğlu ailesinin karantina süreci devam etmektedir" denildi.

Maçoğlu'nun eşi ve kızının da koronavirüs testi pozitif çıktı. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Maçoğlu ailesi, evlerinde karantinaya alındı.