Maaşı azalan AKP’li başkan yardımcısı belediyesini mahkemeye verdi

AKP'li Hayrabolu Belediyesi'nin AKP'li Başkan Yardımcısı Zekeriya Uzun, maaşının CHP'lilerin yoğunlukta olduğu Belediye Meclis kararı ile düşürülmesi sebebiyle belediyeyi mahkemeye verdi.27-05-2020 08:23

Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı AKP’li Zekeriya Uzun’un maaşı, CHP'lilerin yoğunlukta olduğu Belediye Meclis kararı ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düştü. Uzun, kendi partisinin yönetimindeki Hayrabolu Belediyesi’ni mahkemeye verdi.

Yürütmenin durdurulması talebi reddedilen Uzun, Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'e konuştu. Belediye Başkan Yardımcılığı maaşı dışında, emekli maaşı, ziraat mühendisi görevinden maaşı ve bir tarım firmasından ise huzur hakkı maaşı alan AKP'li Uzun şunları söyledi:

AKP'Lİ BAŞKAN, 'BELEDİYE ŞİRKETİ ÜZERİNDEN EKSİĞİNİ KABUL EDELİM' DEMİŞ

''Ben belediye başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisi'ni mahkemeye verdim. Maaşımı düşürdüler. Meclis çoğunluğu bizim partiden değil.

Bu nedenle karar aldılar. Ben para pul peşinde değilim. Bir yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Başkanımız bana ‘Bir belediye şirketi üzerinden eksiğini telafi edelim' dedi ama kabul etmedim.''