Lütfi Elvan’dan ‘gecikmeli’ yemin: 'Ant içemedi'

Elvan’ın yemin konuşmasını yapması için sağlanması gereken çoğunluk, AKP’li vekillerin Genel Kurul’a gelmemesi sebebiyle sağlanamadı. Daha sonra AKP’li vekillerin Genel Kurul’a gelmesiyle Elvan yemin konuşmasını yaptı. Elvan konuşmasında “ant içerim” yerine “söz veririm” deyince ikinci kez yemin konuşması yaptı.10-11-2020 18:31

İleri Haber

Berat Albayrak’ın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Lütfi Elvan, Meclis’te yemin etti. Elvan’ın yemin töreni öncesi AKP’lilerin gelmemesi nedeniyle çoğunluk sağlanamadı. Çoğunluğun sağlanmasıyla yemin konuşmasını yapan Elvan, “Ant içerim” yerine “Söz veririm” diyince ikinci kez yemin konuşması yaptı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan AKP Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yemin ederek göreve başladı.

Elvan’ın yemin konuşmasını yapması için sağlanması gereken çoğunluk, AKP’li vekillerin Genel Kurul’a gelmemesi sebebiyle sağlanamadı. Daha sonra AKP’li vekillerin Genel Kurul’a gelmesiyle Elvan yemin konuşmasını yaptı. Elvan konuşmasında “ant içerim” yerine “söz veririm” deyince ikinci kez yemin konuşması yaptı.