Lüks araçta uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkmıştı: AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklama

Sosyal medyada gündem olan bir videoda, lüks bir otomobilde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüleri ortaya çıkan kişinin AKP'li Kürşat Ayvatoğlu olduğu öğrenildi.26-03-2021 14:27

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan, Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edilen ve sosyal medyada görüntüleri infial yaratan Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklamada bulundu. Hamza Dağ'ın danışmanı Muhammet Doğan, Ayvatoğlu'nun danışman olmadığını iddia etti ancak Ayvatoğlu'nun daha dün Hamza Dağ'ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

Sosyal medyada gündem olan videoda, bir otomobilde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüleri görülen kişinin AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edildi. İddia AKP tarafından reddedildi, ancak Ayvatoğlu'nun daha dün Hamza Dağ'ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

Kürşat Ayvatoğlu olduğu belirtilen kişiyle ilgili görüntülerin sosyal medyada tepki toplaması üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan bir açıklama yaptı.

Doğan, Kürşat Ayvatoğlu isminde bir kişinin danışman ya da özel kalem kadrosunda çalışmadığını söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

“Hamza Dağ’ın meclis kadrosuna bağlı 3 danışmanı bulunmaktadır. Birinci danışman Muhammet Doğan, ikinci danışman Abdürrahim Atasever, üçüncü danışman Murat Kaygusuz. Genel Merkez Özel Kalemi ise Kadir Aytunkaynak’tır. Bunların haricinde danışmanı yoktur.”