Liverpool'dan, ücretsiz izin konusunda geri adım

Moore, taraftarlara hitaben yazdığı mektupta, geçen hafta aldıkları karardan dolayı özür dileyerek personeli ücretsiz izne çıkarmayacaklarını belirtti.06-04-2020 22:11

İngiltere Premier Lig'in lideri Liverpool, çalışanlarını ücretsiz izne gönderme kararından vazgeçtiğini duyurdu. Kulübün CEO’su Moore, “Yanlış bir karar aldığımıza inanıyor ve bundan dolayı oldukça üzgün olduğumuzu belirtiyoruz" dedi.

İngiltere’nin en köklü kulüplerinden ve Premier Lig'in lideri Liverpool, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı liglerin ertelenmesinin ardından aldığı bazı çalışanlarını ücretsiz izne gönderme kararından vazgeçti. Kulübün üst yöneticisi (CEO) Peter Moore, taraftarlara hitaben yazdığı mektupta, geçen hafta aldıkları karardan dolayı özür dileyerek personeli ücretsiz izne çıkarmayacaklarını belirtti.

‘KARARIMIZ YANLIŞ'

Covid-19 salgınının ekonomik etkilerinden kulübü korumaya çalıştıklarını savunan Moore, "Amacımız, işçi çıkarma veya maaş indirimine gitmeden kulüp personelinin işlerini korumayı sağlamaktı. Ancak yanlış bir karar aldığımıza inanıyor ve bundan dolayı oldukça üzgün olduğumuzu belirtiyoruz" ifadelerini kullandı.

Moore, ücretsiz izin uygulaması yerine başka alternatifler üzerinde çalışacaklarını söyledi.

PREMİER LİG’DE ÜCRETSİZ İZİN YAYGIN

Premier Lig'de daha önce Newcastle United, Tottenham, Bournemouth ve Norwich City de bazı çalışanlarını ücretsiz izne göndereceğini açıklamıştı.