Livaneli'nin 'CHP ve Suriye' çıkışına Ali Şeker'den destek: 'Savaş zorunlu ve hayati olmadıkça cinayettir'

Livaneli'nin paylaşımını retweet eden Şeker, “Ben Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine ve Atatürk ilkelerine sadık kaldığımı ve kalacağımı bildiririm. ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ ‘Savaş zorunlu ve hayati olmadıkça cinayettir’" ifadelerini kullandı.11-02-2020 12:46

İleri Haber

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dün İdlib'de Suriye ordusunun açtığı ateşle 5 askerin yaşamını yitirdiğini, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta da Suriye’nin kuzeybatısında bulunan İdlib’de Suriye ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna yaptığı saldırı sonucu 5 asker 3 sivil personel hayatını kaybederken 9 asker de yaralanmıştı.

LİVANELİ: CHP BU İLKELERE SADIK KALMALIDIR

Yaşananların ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan sanatçı Zülfü Livaneli, AKP’nin İdlib oyununa karşı Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) uyarıda bulundu. Livaneli, paylaşımında“Suriye’ye müdahale Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine aykırıdır. CHP bu ilkelere sadık kalmalıdır” dedi.

ALİ ŞEKER'DEN DESTEK

Livaneli’nin bu paylaşımına CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’den de destek geldi. Livaneli’nin paylaşımını retweet eden Şeker, “Ben Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine ve Atatürk ilkelerine sadık kaldığımı ve kalacağımı bildiririm. ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ ‘Savaş zorunlu ve hayati olmadıkça cinayettir’" ifadelerini kullandı.