Lise ve ortaokul öğrencilerine silah tanıtımı!

Lise ve ortaokul öğrencilerinin götürüldüğü sergide çocuklara silah tanıtımı yapıldı. Çocuklar, silahları ellerine alarak birbirleriyle 'şakalaştı'.22-02-2018 23:56

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ)  bu yıl 4.'sü düzenlenen "KTÜ Savunma Sanayi Günleri’’, büyük bir skandala konu oldu. Ülkenin her yanında okullarda giderek şiddet artarken, lise ve ortaokul öğrencilerinin götürüldüğü sergide çocuklara silah tanıtımı yapıldı. Çocuklar silahları ellerine alarak birbirleriyle şakalaştı.

KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Makine Kimya Endüstrisi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Hava Elektronik Sanayii yöneticileri de katıldı. Öğrencilere Türkiye’de imal edilen yerli savunma sistemleri ve silahlara yönelik bilgiler verildi. Silahları ellerine alan öğrencilere kullanıma yönelik bilgiler de verildi. Okullarda çocuklar ve gençler arasında şiddetin giderek yayıldığı ortamda öğrencilerin ellerine silah verilmesi tepki çekti. 

Etkinlikte konuşan Trabzon Silah Sanayii (TİSAŞ) Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Bekar, “Lütfen silahımızı hiçbir kimseye, canlı bir varlığa doğrultmayın" diye başladığı konuşmasını, silah kullanımına dair öğütlerle bitirdi.

Bekar "Tabancanız avuç içinizle uyumlu olsun yoksa kendinizi yaralarsınız" ifadelerini kullandı.