Lise müdürü sınıfları bastı, öğrencileri tehdit etti!

MEB'e şikayet edilen Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener sınıfları basıp öğrencilere 'Soytarılar, şerefsizler' diye bağırdı.



11-01-2018 14:57

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Müdürü Necati Yener'in Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) şikayet edimesinin ardından okula müfettişler gönderilmişti. Müdür Yener'in sınıfları basıp öğrencilere ‘Bu kıçı kırık soruşturmaya güvenip bana bir şey olacağını mı sandınız? Soytarılar, şerefsizler. Sizden bunların hesabını soracağım" diye tehditler yağdırdığı öğrenildi.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan ve soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yaşananları şöyle anlattı:

“Proje Okul kapsamındaki Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Müdürü Necati Yener, uygulamaları yüzünden Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edildi. Okulda yaşananları biz de MEB’e aktarmış ve müdürden kaynaklanan sorunların çözülmesini istemiştik. Bakanlık, şikayetlerin artması sonucu üç gün önce okula müfettiş yolladı. Müfettişlerin incelemesi yarın bitiyor. Ancak ne ilginç ki; müfettişler okulda çalışma yürütürken, Müdür Necati Yener ise hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor. Cuma günü okulda bir sucuk partisi düzenlemeye hazırlanıyor. Bir grup öğrenci ise müdürü protesto etmek için partiye katılmayacağını söylüyor. Müdür Necati Yener bunu duyunca, sınıfa giriyor ve hakaretler yağdırıyor.”

ÖĞRENCİLERE HAKARET EDİP TEHDİT YAĞDIRDI

Necati Yener’in cuma günü düzenleyeceği sucuk partisine katılmayacağını söyleyen öğrencilerin sınıfına girerek "Bu kıçı kırık soruşturmaya güvenip bana bir şey olacağını mı sandınız? Soytarılar, şerefsizler. Sizden bunların hesabını soracağım’ şeklinde tehditler savurduğunu aktaran Yarkadaş, "Şoka uğrayan öğrenciler, bunun üzerine ailelerini haberdar ediyor. Aileler hemen okula geliyor. Şu an okulda tam bir kaos var. Bu müdürün görevden alınması ve derhal tedaviye gönderilmesi gerekiyor" dedi.

'BURANIN ALLAH’I BENİM'

Müdür Necati Yener’in öğrencilere daha önce de aynı davranışlarda bulunduğunu hatırlatan Yarkadaş, “Baskılar katlanılmaz boyuta ulaşınca, aileler durumu anlatan 65 sayfalık bir rapor hazırladılar. Bu raporu bana da getirdiler. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a da sundular” diye konuştu.

Yarkadaş, raporda yer alan ifadeleri şöyle aktardı:

“Okul Müdürü Necati Yener, ‘Buranın Allah’ı benim. Yönetmelik – mönetmelik tanımam. Gidin bildiğiniz yere şikayet edin’ diyor. Buna yüzlerce öğrenci şahit. Okul müdürünün görevden alınması ve tedaviye gönderilmesi gerekiyor.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandan öğrenci velileri, okul müdürü Yener hakkında Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunurken, savcının da dilekçeleri "görevi kötüye kullanmak" gerekçesiyle kabul ettiği öğrenildi.

VELİLERDEN SOSYAL MEDYA EYLEMİ

Müdür Yener hakkında suç duyurusunda bulunan veliler, 20.30 itibari ile Twitter'dan #CALMüdürüGörevdenAlınsın etiketiyle bir sosyal medya eylemi başlattı.