Lice’de 22 öğretmene ‘parkları denetleme’ görevi

Diyarbakır'da 22 öğretmen, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün isteği ve Lice Kaymakamı’nın onayıyla ''ilçedeki park ve bahçeleri denetlemek ve şahısları uyarmakla” görevlendirildi.  11-06-2020 12:49

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede görevli öğretmenleri ''park ve bahçeleri denetlemek ve uyarmakla” görevlendirdi. Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, Lice Kaymakamlığı’na, 22 öğretmenin “park ve bahçe alanlarının denetlenmesi ve şahısları uyarmak” için dün görevlendirme yazısı gönderdi.

MA'dan Arjin Dilek Öncel Müdür Keleş’in kaymakamlığa gönderdiği yazıda, şu ifadeler yer aldı:

“Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinden dolayı ilçemiz merkez park ve bahçe alanlarının denetlenmesi ve şahısları uyarmak için ekteki liste bilgileri yazılı personellerin 09-06-2020 ile 19-06-2020 tarihleri arasında görevlendirilmeleri müdürlüğümüzce uygun görülmektedir. Makamlarınızca uygun görülmesi halinde olurlarınıza arz ederim.”

Lice Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gönderdiği yazı aynı gün içinde Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal tarafından onaylandı. 6’sı kadın toplam 22 öğretmen ilçe merkezinde bulunan park ve bahçelerde 08.00-17.00 saatleri arasında “denetimle” görevlendirildi.