LGS'de cevap kağıdı kaybolan öğrencinin sınavı iptal edildi

LGS cevap kağıdı kaybolan 8. sınıf öğrencisi Pınar Akbaş'ın sınavı iptal edildi.16-07-2020 19:43

20 Haziran'da girdiği Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken cevap kağıdının kaybolduğunu öğrenen Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş'ın sınavı iptal edildi.

Bugün açıklanan sınav sonucunda Pınar Akbaş’ın sonucu “sınavı iptal edildi” şeklinde açıklandı. Sınavda cevap kağıdı kaybolan Pınar Akbaş, “Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim. Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak” diye konuştu.

Kızı Pınar Akbaş'ın hakkını sonuna kadar arayacaklarını söyleyen anne Sevgi Akbaş ise, “Bugün sınav sonucu açıklandı, herkesin sonucu açıklandı benim kızımın sonucu açıklanmadı sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün. 10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik. Yetkililer de bize bir şey söylemiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse bizi arayıp sorup bilgilendirme yapmıyor. Bugün gidip dava açacağız. Sanırım birde idari soruşturma açılmış bilgimiz bu kadar” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise konuyla ilgili açıklamada bulunmadı. (İHA)