LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yerleştirme sürecinin 20 Ağustos'ta tamamlanacağını ifade etti.09-08-2021 09:57

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan sınavın ardından ikinci nakil tercihleri açıklandı. Öğrenciler, sonuçlara "www.meb.gov.tr" adresinden ulaşabiliyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'nin 26 Temmuz'da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 93'ünün istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 96'ya yükseldiğini açıkladı.

İkinci nakil tercihlerinin de 2-6 Ağustos'ta alındığını ifade eden Özer, "LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 98’i istedikleri okula yerleşti. Öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun" dedi.

20 AĞUSTOS’TA YERLEŞTİRME SÜRECİ TAMAMLANACAK

Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-13 Ağustos'ta alınacağını ve 20 Ağustos'ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını ifade ederek "20 Ağustos itibarıyla tüm çocuklarımız liselere yerleşmiş olacaklar. Velilerimiz ve öğrencilerimiz rahat olsun" diye konuştu.