LGBTİ+'lara yönelik hedef göstermeler 'karşılığını' buluyor: İşkence etti, görüntülerini sosyal medya hesabından yayınladı!

Fırat Kaya isimli erkek, LGBTİ+ olduğu iddia edilen bir yurttaşa saldırdı ve görüntüleri Instagram hesabından yayınlandı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Kaya'nın gözaltına alındığı öğrenildi.25-03-2021 15:36

Aydın'da Fırat Kaya isimli erkek, işitme engelli ve LGBTİ+ olduğu iddia edilen bir kişiye saldırdı ve görüntüleri Instagram hesabından paylaştı.

Saldırganın yayınladığı görüntüde, “İl Aydın” ifadesi yer alıyor. Hesap açıklamasında ise konum olarak “Diyarbakır/Hazro” yazıyor. Görüntüde Fırat Kaya, kanlar içerisindeki bir kişiyi saçlarından tutmuş bir şekilde yer alıyor.

Fırat Kaya, homofobik nefret saldırısının yanı sıra görüntüyü paylaşırken de “erkek seks gay sapık şerefsiz duydum ne zaman gördüm tutum kavga yüzü parça kan ağır geçmiş olsun … sapık gay pişlik” ifadelerini kullandı. Saldırgan ayrıca mağdurun ismine da hikayede yer verdi.

Şiddet failinin ilk saldırısı olmadığı, daha önce de engelli yurttaşlara saldırdığı öğrenildi.

Görüntülerin sosyal medyada yaygınlaşması üzerine #FıratDelikanlıTutuklansın kampanyası başladı.

FIRAT KAYA GÖZALTINA ALINDI

Fırat Kaya hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından soruşturma başlattı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, işkence görüntülerinin sosyal meydaya yayılmasının ardından kayıplara karışan Fırat Kaya'yı gözaltına aldı.