Lavrov: ABD’nin dostça olmayan her adımına karşılık vereceğiz

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, yaptığı açıklamada ABD’nin dostça olmayan her adımına karşılık vereceklerini belirtti.08-04-2021 11:32

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kazakistan’ın başkenti Nursultan’daki bir basın toplantısında, ABD’nin, Rusya’nın ‘birtakım düşmanca eylemlerinin incelemesini tamamladığı şimdi de bunlara verilecek yanıtlar üstünde düşündüğü’ şeklindeki haberlerin sorulması üzerine, “Her dostça olmayan adıma karşılık vereceğiz, bunu söylemeye dahi gerek yok” yanıtını verdi. 

Sputnik'in haberine göre Lavrov, sözlerini “Henüz bu tip somut kararlar görmedim, duyurulmuş bir şey yok. ABD yönetiminin Rusya’nın düşmanca davranışlarının incelemesini bitirdiği şeklindeki haberi ben de okudum. Her nasılsa çok çabuk tamamlamışlar bu işi” ifadeleriyle sürdürdü.

'YENİ YAPTIRIMLAR UYGULAMAYI DEĞERLENDİRİYORUZ' AÇIKLAMASI

Daha önce Bloomberg haber ajansı, ABD’de Joe Biden yönetiminin Rusya’nın yaptığını savunduğu siber saldırılara karşılık olarak yeni yaptırımlar uygulamayı değerlendirdiğini yazmıştı. Söz konusu yaptırımlara, Rusya’nın ülkedeki diplomatlarından bazılarının sınır dışı edilmesinin de dahil olduğu belirtiliyordu.