Sendika Başkanını vuran işçi darp edilmiş

Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan'ı vuran işçi S.U.’nun darp edildiği güvenlik kamerası görüntüleri ile ortaya çıktı. İşçi ifadesinde, “Mobbinge maruz kaldım, darp edildim” demişti.15-11-2018 13:23

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan Goodyear lastik fabrikasında öldürülen Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın vurulma anı görüntüleri ortaya çıktı. DHA’nın geçtiği güvenlik kamerası görüntülerinde Karacan’ı vuran işçinin kalabalık bir grup tarafından darp edildiği anlar yer alıyor.

Arifiye’deki lastik fabrikasında bulunan sendika temsilciğini önceki gün ziyaret eden Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, fabrikada çalışan işçi S.U. tarafından kendi tabancasıyla vurularak öldürülmüştü. Yanında bulunan şube başkanı Mustafa Sipahi ve sendikanın iş yeri temsilcisi Osman Bayraktar ise aynı tabancadan çıkan kurşunlarla yaralanmıştı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’un görevlendirdiği 2 savcı, olayla ilgili soruşturmayı yürütürken, dün emniyetteki sorgusu tamamlanan işçi S.U., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu. Soruşturma kapsamında şüpheli ve yaralılardan alınan ifadelerden kavganın, işçinin çalıştığı birimin değiştirilmesine karşı çıkması nedeniyle çıktığı belirtildi.
 

İŞÇİ DARP EDİLMİŞ

Olayın güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, sendika binasında çıkan kavgada işçinin birkaç kez dövülerek, dışarı çıkarıldığı ve daha sonra tekrar binaya götürüldüğü anlar yer aldı. Kavga sırasında olay yerinden geçenlerin, bu anları uzaktan izlediği ve işçinin darp edilmesine rağmen müdahale etmediği görüldü. İşçinin dövülerek, binadan dışarı çıkarıldığı sırada 5-6 kişi tarafından üzerindeki kıyafetlerin çıkarıldığı da görüntülere yansıdı.

Giriş kapısındaki güvenlik kamerasınca kaydedilen kavga anlarında, bina içinde boğuşma olduğu da görüldü. Kavganın sonunda yaralı Mustafa Sipahi’nin koşarak, dışarı çıktığı, diğer kişilerin de yine koşarak, güvenlik görevlilerini çağırdığı kameraya yansıdı. Genel başkan ve ekibinin darp ettiği işçinin ise olay sonunda elinde tabancayla binadan kaçtığı görüldü.