'Lanet olsun böyle adalete' diyerek isyan eden esnafa 14 ayda sadece 5 bin 100 lira destek verilmiş!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında iş yeri kapanan ve devletten destek alamadığı için isyan ederek çay kazanını sokağa atan yurttaşa bugüne kadar yalnızca 5 bin 100 lira destek sağlanmış.04-05-2021 20:26

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde kıraathane işleten Ufuk Üçkan, koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde uygulanan tam kapanma döneminde geçinemediğini ve desteklemeden yararlanmadığını söyleyerek çay kazanını sokağa atmış, 'Lanet olsun böyle adalete' diyerek tepki göstemişti. 

Konuyla ilgili Manisa Valiliği'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada Üçkan'a 14 ayda 5 bin 100 lira destek sağlandığı belirtildi. 

Valiliğin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: 

"Bu süreçte Ufuk Üçkan'a Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 19 Nisan 2020 tarihinde bin lira, 15 Aralık 2020 tarihinde 600 lira olmak üzere toplamda bin 600 lira, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından ‘Gelir Kaybı Desteği’ adı altında 3 ay boyunca biner lira olmak üzere toplam 3 bin lira ve Saruhanlı Belediye Başkanlığınca 500 lira nakdi yardım yapılmıştır. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile faaliyetlerine ara veren ve gelir kaybı yaşayan esnafımıza devletimiz çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Hep birlikte tedbir ve kısıtlamalara uyarak salgınla mücadelede başarılı olacağımıza ve tüm kısıtlamaların en kısa sürede kaldırılacağına inanıyoruz."