Kütahya’da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi: Can ve mal kaybı yok

Kütahya’nın Altınbaş ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından açıklama yapan Kütahya Valisi Çelik, "Köy muhtarlarıyla görüştüm, herhangi bir yıkıntı, zarar mevcut değil" dedi.31-08-2021 15:23

AFAD'ın sitesinde yer alan bilgiye göre, Kütahya Altıntaş'ta 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD, saat 14.04'te merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Deprem, yerin 7,16 kilometre derinliğinde meydana geldi.

AFAD'dan depreme ilişkin yapılan açıklamada, "Altıntaş ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, yaptığı açıklamada ilk belirlemelere göre ilçede depremle ilgili herhangi bir yıkım ya da zararın meydana gelmediğini söyledi.

Sarsıntının ardından bölgedeki görevlilerle irtibat kurduklarını belirten Çelik, "Köy muhtarlarıyla görüştüm, herhangi bir yıkıntı, zarar mevcut değil. 112 Acil Çağrı Merkezimize depremle ilgili herhangi bir yıkım ya da zarar olduğuna yönelik ihbar da gelmedi. Ekiplerimizin bölgedeki çalışmaları devam ediyor." diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR'DA DA HİSSEDİLDİ

Afyonkarahisar ve ilçelerinde de depremi hisseden vatandaşlar, ev ile iş yerlerinden tedbir amacıyla cadde ve sokaklara çıktı.

Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Komşumuz Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde saat 14.04'te 5 büyüklüğünde meydana gelen deprem Afyonkarahisar'da da hissedildi. Şu ana dek bizlere ulaşan herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Komşumuz Kütahya'ya ve tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." ifadeleri kullanıldı.

Vali Vekili Mehmet Keklik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar kentte depremle ilgili herhangi bir olumsuzluğun kendilerine ulaşmadığını bildirdi. Keklik, kentte kısa süreli panik yaşandığını dile getirdi.