Kuşlar yuvadan uçana kadar aracını çalıştırmadı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Bahattin Gürses, TIR'ının motoruna yuva yapan kuşlar için aracını 45 gün kullanmadı. 16-07-2019 17:09

Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Aşağı Çavundur Mahallesi'nde yaşayan 42 yaşındaki Bahattin Gürses, geçimini sağladığı TIR'ının motoruna kuşların yuva yaptığını görünce 6 yavru yumurtadan çıkıp uçana kadar aracını kullanmadı.

Şehirlerarası nakliye işi yapan Bahattin Gürses, en son bayram nedeniyle sefere ara verip aracını evinin önüne park etti. Bayramdan sonra bakım yapmak için TIR’ının kaportasını kaldıran Gürses, motorun şasisine kuşların yuva yaptığını gördü. Gürses, buradaki 6 yumurtaya zarar vermemek için 45 gün kontağa basmadı.

Birgün'de yer alana habere göre yuvadaki yumurtaları görünce kuşlar hakkında bilgisi olan yakınlarına danıştığını anlatan Gürses, “Bana ‘Kuşlar yumurtadan 15 günde çıkar’ dediler. ‘Bekleyelim, bunda da bir hayır vardır, belki Allah bizi büyük bir beladan koruyacaktır’ diye düşündüm. Önce yavruların yumurtadan çıkmasını, daha sonra uçmasını bekledim” ifadelerini kullandı. 

Yavru kuşların yaklaşık 45 gün sonra yuvadan uçtuğunu dile getiren Gürses, “Kuşlar uçunca dün 1.5 ay aradan sonra TIR’ımı çalıştırdım. Çok mutluyuz ekmeğimizi kazanmaya başlayacağız” dedi.