Kuşadası’nda 4 yavru köpek katledildi!

Kuşadası'nda, 3 aylık 4 yavru köpek kimliği belirsiz kişilerden tarafından önce zehirlendi, ardından bir tanesinin ise derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğü belirlendi.02-10-2021 09:55

Kadınlar Denizi Mahallesi, Kemer Caddesi üzerindeki Nuri Küçükbayram Parkı çevresinde düzenli olarak besledikleri 4 yavru sokak köpeğinin dün yerde hareketsiz yattığını gören hayvan severler, durumu Kuşadası Belediyesi'ne bildirdi.

ABC Gazetesi’nin aktardığına göre; ihbar üzerine bölgeye Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı hayvan ambulansı olan 'Haybulans' ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, yaptıkları ilk incelemede yavru köpeklerden 4'ünün önce zehirlendiğini, ardından 1'inin derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğünü belirledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yavru köpeklerin cansız bedenleri veteriner hekim kontrolünde Kuşadası Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülürken, polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yaptığı açıklamada yaşanan vahşeti kınayarak, "4 yavru köpeği öldürenlerin yakalanarak adalet önünde hesap vermesi için bizzat şikayetçi olacağım" diye ifade etti.