Kulüpler Birliği'nden TL açıklaması

Kulüpler Birliği toplantısı bugün yapıldı. Toplantının ardından konuşan Vakıf Başkanı Orman, "Bütün kulüplerle mutabakat sağladık. Artık, bugünden itibaren başlayacağız" dedi.27-09-2018 21:44

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbolcu ödemelerinin Türk Lirası (TL) olarak yapılması konusunda kulüplerin mutabakata vardığını söyledi.

Vakfın Maslak'taki merkezinde gerçekleşen toplantıdan sonra açıklamada bulunan Orman, yoğun bir gündemlerinin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bütün kulüplerin katılımıyla çok verimli bir toplantı geçirdik. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Türkiye'deki yerleşik insanlarla yapılan sözleşmelerin Türk lirasına dönülmesini tartıştık aramızda. Bu kapsamda yerleşik oyuncular, hocalar, aynı zamanda menajerlere ödenen ücretlerde liraya dönülmesi lazım. Bütün kulüpler mutabık kaldı. Onun haricinde de futbolun genel problemlerini konuştuk. Finansal Fair Play gibi süreçleri de konuştuk.

'18 EYLÜL İTİBARİYLE LİRA ÜZERİNDEN KONTRATLAR YAPILMALI'

18 Eylül itibarıyle bu dakikadan sonra lira üzerinden kontratlar yapılması lazım. Kanun bunu söylüyor. Kanunun dediğine uymak zorundayız. Sadece bir açıdan bakmamak lazım. Mesela bizim çim bakımımız var. Onlar da liraya dönecek. Bütün her şeyi lirayla döndüreceğiz. Bütün kulüplerle bunun üzerine mutabakat sağladık. Artık, bugünden itibaren başlayacağız"