Kulis: 'Erdoğan kabinede ve parti yönetiminde değişikliklere gidecek'

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde “Reform gündemli bahar” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazısında AKP’de devam eden kongre sürecine değinen Fırat, edindiği kulis bilgilerini aktardı.23-02-2021 12:11

İleri Haber

AKP’de kongre süreci devam ederken, Erdoğan’ın hem kabinede, hem de parti yönetiminde değişikliğe gideceği öne sürüldü. AKP’de kongre süreci 24 Mart günü yapılacak büyük kongre ile sonlanacak.

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde “Reform gündemli bahar” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazısında AKP’de devam eden kongre sürecine değinen Fırat, edindiği kulis bilgilerini aktardı.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor.

Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor. Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor.