Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğu istismar eden çocuk istismarcısı suçunu itiraf etti!

Cinsel istismar olayıyla ilgili bugün 2'si Türkiye vatandaşı, 7'si yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 8'i yapılan işlemlerin ardından serbest bırakılırken çocuk istismarcısı, suçunu itiraf etti.25-04-2019 19:00

Küçükçekmece'de geçtiğimiz pazartesi günü 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması üzerine istismarın yaşandığı Kanarya Mahallesi'nde ve ülkenin dört bir yanında istismara karşı eylemlilikler sürerken; çocuk istismarcısı bugün yakalandı ve suçunu itiraf etti.

Çocuk istismarına ilişkin 2'si Türkiyeli, 7'si ise yabancı uyruklu olan toplam 9 kişi gözaltına alınırken olayla ilgisi bulunmadığı tespit edilen 2 kişi serbest bırakıldı, 6 kişi ise sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

SOYLU: FAİL YAKALANIP GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan failin yakalanıp gözaltına alındığını bildirdi.

Soylu, şunları kaydetti: “Küçükçekmece’yle ilgili 5 yaşındaki çocuğumuzla ilgili hem Valiliğimiz hem de İstanbul Emniyeti fail konusunda çalışmayı yaptılar ve zannediyorum da bu saatler içinde açıklamayı yapacaklardır. Fail  gözaltına alındı. İstanbul Valiliğimiz açıklama yapacaklar. Babayla görüştüm telefonda. Faili yakalayacağımızı söyledim. Failin yakalandığı bilgisi bende var.” 

GÖZALTI SAYISI 9’A YÜKSELDİ

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğraması ile ilgili Pakistan uyruklu failin ardından 8 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alının 9 kişiden 2’sinin Türkiye vatandaşı olduğu belirtildi.

İstanbul Tabip Odası (İTO), Küçükçekmece’de cinsel istismara maruz bırakılan 5 yaşındaki kız çocuğunun hayati tehlikeyi atlattığını açıklamıştı. Çocuğunun sağlık durumu ile ilgili Twitter hesabından açıklama yapan İstanbul Tabip Odası, “Küçükçekmece’de istismara uğrayan çocuğumuzun hastanedeki tedavisi bitmiş olup, hayati tehlikesi olmadığından ailesine teslim edilmiştir. İstanbul Tabip Odası olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz” demişti.

Çocuk istismarı suçlamasıyla gözaltına alınanların sayısı dokuza yükseldi. Gözaltına alınanların 2'si Türkiyeli, 7 kişi ise yabancı uyruklu.

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, görüntülerden eşkalini tespit ettikleri 6'sı yabancı uyruklu 8 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

8 KİŞİ SERBEST

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. 

Altısı Pakistan uyruklu 8 şüpheliden gerekli kan ve doku örnekleri alındı. Olayla ilgisi olmadığı tespit edilen 2 şüpheli, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Türkiye'ye kaçak yollarla geldiği tespit edilen 6 Pakistanlı ise sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

SORGU İÇİN TERCÜMAN BEKLENİYOR

Emniyette sorgusu devam eden zanlı M.V.’nin Urduca konuştuğu için tercüman beklendiği bilgisine ulaşıldı. M.V.'nin 1.5 yıl önce Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği ve seyyar olarak çanta satışı yaptığı belirtildi.

İFADELER ORTAYA ÇIKTI

Olay öncesinde M.E. ile birlikte oyun oynayan ve olayı gören 5 yaşındaki 2 erkek çocuğun ifadeleri ise pedagog eşliğinde alındı. Çocuklar verdikleri ifadede, “Biz oyun oynuyorduk. Bir kişi geldi. Para vereceğini söyleyerek M.E.'yi yanımızdan alarak arkaya gittiler. Biz de bir süre sonra ailemize haber verdik” dedi.

ÇOCUK İSTİSMARCISI SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre; Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Pakistan uyruklu M.V. suçunu itiraf etti. Zanlı tercüman eşliğinde sorgulandı. Olayın gerçekleştiği bölgeye yakın yerde çalıştığını söyleyen zanlı “Öğle arası oldu. Dışarı çıktım. Dışarda gezmeye dolaşmaya başladım. Mahallede küçük kıza rastladım” dedi. Önce çevreyi kontrol ettiğini ardından küçük kıza cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Olayın ardından kaçtığını polise anlattı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'deki çocuk istismarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Küçükçekmece ilçemizde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını bir kez daha nefretle kınıyor,  yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Masum yavrumuzun bu çirkin olaydan olumsuz etkilenmemesi ve normal hayatına kavuşması için doktorlarımız, çocuk psikiyatristi ve psikologlarımızca süreç yakından takip edilmiş ve mümkün olan en kısa sürede tedavisi tamamlanarak taburcu edilmiştir.

Bu olayın kısa zamanda aydınlatılması ve failin adalete teslim edilmesi için Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerimizden sadece bu olay için özel ekipler oluşturulmuş ve titizlikle devam eden yoğun çalışmalar sonucu fail yakalanmıştır. Olayın adli soruşturması devam etmektedir.

İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli bütün ekiplerimizi, bu olayın aydınlatılmasında göstermiş oldukları üstün gayretlerden dolayı canı gönülden tebrik ediyor, sağduyulu davranarak yardımcı olan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

İlimizde yaşanan vicdanları sızlatan bu insanlık dışı ve asla kabul edilemez olayların bir daha tekrarlanmaması için toplumsal birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."