'Küçük ortak' anketlerde eridi...

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya hesabı üzerinden, 'Türkiye'nin Nabzı Haziran 2021' dönemi anket sonuçlarını paylaştı.12-07-2021 16:48

İleri Haber

Metropoll Araştırma'nın anketine göre, seçmenlerin yüzde 69'u bu pazar milletvekili seçimi olsa daha önce oy attığı partiyi seçeceğini beyan etti. Seçmenlerin, yüzde 15,8’i başka bir partiye oy vereceğini söylerken, MHP ise en seçmen oy kaybeden parti oldu.

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya hesabı üzerinden, 'Türkiye'nin Nabzı Haziran 2021' dönemi anket sonuçlarını paylaştı.

Ankete göre, "Bu pazar seçim olsa önceki seçimde oy verdiğiniz partiye tekrar oy verir misiniz?" sorusunu yanıtlayan seçmenlerin yüzde 69'u bu soruya “evet” yanıtını verdi. Seçmenlerin yüzde 15,8’i ise başka bir partiye oy vereceğini beyan etti. Kararsız olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 8,3, "Fikrim/cevabım yok" diyenlerin oranı yüzde 7 oldu.  

Ankette, Seçmenini en çok kaybeden partinin saray ittifakının küçük ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olduğu görüldü. MHP seçmeninin yüzde 51.6'sı yeni bir seçimde başka bir partiye oy vereceklerini dile getirdi.

MHP'yi sırasıyla Saadet Partisi (SP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AKP ve İYİ Parti ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) takip etti.