Kötü çalışma koşullarını ifşa eden inşaat işçileri işten çıkarıldı

Bursa'da İnşaat-İş üyesi işçiler kötü çalışma koşullarını fotoğrafla teşhir ettikleri için işten çıkarıldı.03-01-2019 21:28

Bursa Harmancık'ta doğal gaz boru hattında çalışan işçiler İnşaat-İş Sendikası'na gönderdikleri bir fotoğraf nedeniyle işlerine son verildi. Yüklenici firma TANAP'a bağlı ELMAK isimli taşeron firma bünyesinde çalışan işçiler 27 Aralık'ta suyun içinde çalıştıklarını belgeleyen fotoğraflar göndermişlerdi.Sendikanın açıklamasına göre işçilerin  fotoğrafla beraber gönderdikleri notta “Mecbur tutuyorlar. Biz direniyoruz. Hava don” diyorlardı.

'SÖMÜRÜ ÇARKINA ÇOMAK SOKMAYI SÜRDÜRECEĞİZ'

İnşaat-İş Sendikası'nın yaptığı açıklamada "İnşaat patronlarının bu tutumunun esas nedeninin “işin bitmesi” değil, sendikal örgütlenme düşmanlığı olduğunu biliyoruz. Bu sendika düşmanlığına karşı inşaat patronlarına diyoruz ki, ne yaparsanız yapın o şantiyelere sendikamızın girmesini engelleyemeyeceksiniz! İşçi kıyımlarına, ücret gasplarına, kanımıza sudan ucuz muamele yapılmasına karşı bugüne kadar yürüttüğümüz mücadelemizi büyüterek yolumuza devam edecek, o sömürü çarkına çomak sokmayı sürdüreceğiz!" ifadelerine yer verildi.