Koronavirüsle mücadele eden hekimlere şiddet!

Koronavirüs şüphesiyle hastaneye getirilen 2 kişi, 4 doktoru darp etti. Silahlı saldırı tehdidinde bulunan şahıslar daha sonra polis tarafından gözaltına alındı.14-06-2020 23:06

Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle hastaneye getirilen 2 kişi 4 doktoru darp ederek tehdit etti. Darp raporu alan doktorların şikayetçi olmasıyla saldırgan 2 kişi gözaltına alındı.

Saat 02.30 sıralarında Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Covid Tecrit Bölümü'nde meydana gelen olayda, Covid-19 şüphesiyle hastaneye getirilen G.Y.C. ve Y.A.'ya test yapıldı. Sonuçları negatif çıkan G.Y.C. ve Y.A., saldırgan tavırlar sergilemeye başladı. Bunun üzerine nöbetçi doktorlar Serkan Özdemir, Mert Bozok, Murat Cimbar ve Caner Tonkaz, şüphelileri sakinleşmeleri yönünde uyardı. Buna karşı çıkan 2 saldırgan, 4 doktoru darbetti. Daha sonra saldırganlardan biri doktorları, "Bir kamyon adam yığarım. Bu nasıl hastane? Pompalı tüfek getiririm, sizi tararım" diyerek tehdit etti. 2 şüpheli daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.

Saldırı sonucunda yaralanan doktorlar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne gönderildi. Acil serviste yapılan tetkikler sonucunda doktorların boyun, yüz ve kollarında yumruk darbelerine bağlı kızarıklıklar olduğu belirtildi. Darp raporu alan ve beyaz kod uyarısı veren doktorların şikayetçi olduğu G.Y.C. ve Y.A. polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.