Koronavirüsle dalga geçtikten sonra koronavirüs teşhisi konan Rudy Gobert özür diledi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) dalga geçtiği için tepki çeken ve geçtiğimiz gün Kovid-19 testi pozitif çıkan NBA oyuncusu Rudy Gobert bir özür metni yayımladı.13-03-2020 14:37

Yeni tip koronavirüsle dalga geçen ve geçtiğimiz gün Kovid-19 testi pozitif çıkan NBA takımlarından Utah Jazz'de forma giyen Rudy Gobert şahsi Instagram hesabından bir özür metni yayımladı.

NBA'de Utah Jazz'de forma giyen Rudy Gobert, bir basın toplantısında koronavirüsle dalga geçmek amacıyla tüm kayıt cihazları ve mikrofonlara dokmuştu. Bu olayın ardından Kovid-19 testinin pozitif çıktığı açıklanan Rudy Gobert'e birçok kişi tepki göstermişti.

Gobert, Instagram hesabından yayımladığı özür metninde şu ifadeleri kullandı:

“Son 24 saatte destek ve endişelerini ileten herkese çok teşekkür ediyorum. Teşhisin ardından çok fazla hissi bir arada yaşadım. Korku, kaygı, ve utanç.

İlk ve en önemli şey, tehlikeye soktuğum herkesten özür diliyorum. O anda virüsü kaptığımı bilmiyordum. Dikkatsizdim ve bunun hiçbir bahanesi yok. Umarım benim yaşadıklarım bir uyarı niteliği taşır ve herkesin bunu ciddiye almasına yol açar. Virüsün yayılmasını engellemek ve diğerlerini eğitmek için bu deneyimlerimi sonuna kadar kullanıp elimden geleni yapacağım.

Şu an çok iyi bir bakım altındayım ve tamamen iyileşeceğim. Tüm destekleriniz için tekrar teşekkürler. Herkesi güvende ve sağlıklı kalmak için gerekli adımları atmaya çağırıyorum. Sevgiler.”

Öte yandan, Rudy Gobert'in takım arkadaşı olan Donovan Mitchell'de de koronavirüs teşhis edildiği bildirilmişti.