Koronavirüs testi pozitif çıkan hasta düğünde bulundu

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, sosyal medya hesabından, yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastası bir kişinin, bölgede bir düğüne katıldığının ve bu nedenle filyasyon çalışmalarının başladığını açıkladı.21-08-2020 12:55

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişinin, Muğla'da bir düğüne katıldığının tespit edilmesi üzerine sağlık ekibi yönlendirilerek filyasyon uygulamasına dahil edildiğini belirtti.

Öztürk, geçtiğimiz günlerde evlenme hazırlığı yapan 2 kadının koronavirüse yakalandığını ve bu yüzden kendi düğünlerine katılamayacağını belirtmişti. Dün akşam saatleri kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İl Sağlık Müdürü Öztürk, Covid-19 testinin pozitif gelen bir kişiyi Muğla tarafında bir düğünde bulduklarını ve sağlık ekiplerinin düğünde filyasyon çalışması yapacağını belirtti.


'KURALLARA UYULMAMASI YASAKLARI GETİRİR'

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Öztürk, “An itibari ile Covid pozitif gelen bir kişiyi maalesef ki Muğla tarafında bir düğünde bulduk. Sağlık ekiplerimiz düğüne filyasyona gidiyor. Maske, mesafe, hijyen dedik. Kurallara uyulmazsa bu yasakları getirir dedik. Çok çalıştık. Hem hastalarımızı tedaviye hem de hastalık yayılmasın diye bilgilendirmeye çalıştık. Tekrar tekrar söylemek istiyorum, yeniden düğünlerimizi kutlayalım, el ele halay çekip zeybek oynayalım istiyorsak maske, mesafe, hijyen. Sizlere iyi uykular biz işteyiz. Kalın sağlıcakla” dedi. (İHA)