Koronavirüs tespit edilen gemiden inen yüzlerce yolcu aranıyor

Çin’de ortaya çıkıp salgına neden olan koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 1770'e yükselirken, geçtiğimiz Kamboçya'ya yanaşan cruise gemisinin bir yolcusunda korona virüsü tespit edildi. Yetkililer yüzlerce yolcunun peşine düştü.17-02-2020 10:52

Çin’deki koronavirüsü salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Son bilgilere göre yaşamını yitirenlerin sayısı 1771 olarak bildirildi. Çin’deki toplam vaka sayısı bir gün içinde 2 bin 48 artarak 70 bin 548’e çıktı.

KAMBOÇYA’DA YOLCU ARAYIŞI

Öte yandan, geçtiğimiz hafta Japonya, Tayvan, Filipinler ve Taylan tarafından reddedildikten sonra Kamboçya’ya yanaşan bir cruise gemisinin bir yolcusunda koronavirüs tespit edilmesi sonrasında, yetkililer yüzlerce yolcunun peşine düştü. Geminin sahibi olan Holland America Line şirketi, farklı ülkelerden yolcuları bulmak için çeşitli hükümetlerle temas kurduklarını açıkladı. Şirket açıklamasında, “Evlerine dönmüş olan yolcularla iletişime geçilecek” denildi.

Toplamda 1455 yolcusu ve 802 mürettebatı olan geminin Amerikalı bir kadın yolcusunda virüs tespit edildiği, 200 yolcunun ise şimdiden Malezya ve Tayland üzerinden evlerine döndüğü belirtildi.