Koronavirüs tedavisi gören öğrenciler, ambulanslarla sınava götürüldü

Bugün yapılan LGS'de Adıyaman'da koronavirüs tedavisi gören öğrenciler, ambulansla sınava götürüldü.20-06-2020 17:49

Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören öğrenciler, Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavına ambulanslarla gitti.

Sınav öncesinde kentteki koronavirüs testleri pozitif çıkan ve tedavi gören öğrenciler için Adıyaman Lisesi'nde izole bir sınıf oluşturuldu.

Bu kapsamda, hastanede bulunan ve evlerinde karantina altında tutulan gençler, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla alınarak, sınava girecekleri okula götürüldü. Öğrencilerin sınavdan sonra yeniden alındıkları yerlere götürülecekleri bildirildi.

Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından evde karantina altında bulunan öğrencilerden Aydın Bekmezci, "Geçen günlerde koronavirüs testim pozitif çıktı. Sağlık görevlileri sağ olsunlar gelip beni evden aldı. Şimdi sınava gireceğim. Sınavdan sonra da yeniden eve götürecekler. Umarım her şey güzel olur" dedi.

Sosyal medyada durum büyük tepki çekti. Çok sayıda kişi, koronavirüse yakalanan çocukların bu uygulamayla girecekleri psikolojinin sınav stresiyle birleşeceği uyarısında bulundu.