Koronavirüs aşısı üzerine çalışan bilim insanı öldürüldü

Rusya’da koronavirüse karşı aşı çalışmalarına katılan ve büyük ilerleme sağlayan Alexander Kagansky bıçaklanmış şekilde 14’üncü kattaki apartman dairesinden düşerek can verdi.21-12-2020 09:32

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı geliştirme çalışmalarının son hızla devam ettiği Rusya'da aşı üzerinde çalışan bir bilim insanı Alexander Kagansky ölü bulundu. Evinin camından düşen ve bıçak yarası alan 45 yaşındaki bilim insanının ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Rus gazetesi Moskovsky Komsomolets’te yer alan haberde 45 yaşındaki Kagansky’nin vücudunda bıçaklanma izlerinin bulunduğu belirtildi. St. Petersburg’da yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yerel polis Kagansky’nin düşmeden önce evde bir kişiyle boğuştuğunu söyledi.

45 yaşındaki bir erkeğin olağan şüpheli olduğunu açıklayan yetkililer, 13 yıl İskoçya’da çalışmalarını sürdüren ve 2017’den beri Rusya’daki Far Eastern Federal Üniversitesi’ndeki Genom ve Canlandırıcı Tıp Merkezi’nde direktör olarak çalışan Kagansky’nin ölmeden önce koronavirüs aşısı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.